Karel Ustohal, 43 let
10.09.2020
vedoucí práškové lakovny

S Verčou je angličák hračka :-P 

V BC jsem řešil, jak doma dostat vycházky a jak omluvitelně moci chodit s kamarády pravidelně do hospůdky na pokec. Takže cvičení si musím vytrpět a pak za odměnu mám dlouhé rozpravy s výživovou poradkyní a ostatními kamarády na různá sportovní témata.

Má představa kruhového tréninku vůbec neodpovídala cvičení, které si na mě instruktorka Verča nachystala. Její intervaly 50 sekund intenzivního cvičení a jen 15 sekundové přesuny na jiné stanoviště na cviky, mě úplně dostávají do stavů absolutní vyčerpanosti a rauše. Po takovém bloku o deseti cvicích si vždy říkám, jak se vlastně jmenuji, kde to jsem, a že cokoliv dalšího nemůžu přežít. Ale Veronika se jen usměje, řekne vstávat a angličáky. A já zase jdu a cvičím.... 

Vedlejším prvotně neplánovaným nechtěným efektem je, že se cvičením na kruháči instruktorce Verči podařilo zpevnit můj střed těla a z menšit chlapské bříško, čímž mi při závodech v běhu nepíchá v boku a dosahuji mnohem lepších běžeckých časů. Tento rok je tedy moji osmou běžeckou sezonou, ve které jsem si stanovil nové osobáčky na všech tratích, které pravidelně běhám. A to za tu všechnu bolest a utrpení s Verčou stojí !

S pozdravem

Karel Ustohal